ایده برای تیزر ها و کلیپ های اینستاگرامی

در این مقاله قصد داریم راجع به ایده های خوب و عالی برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی به ویژه تیزرهای ایسنتاگرامی برایتان  بگوییم. می توان گفت ایده دادن یکی از مهمترین بخش های اصلی در هرکاری است. برای شروع هر کاری شما باید یک ایده داشته باشید و چه خوب که ایده قوی و محکمی داشته باشید برای انجام هر کاری. یکی از خدمات شرکت ما نیز، ساخت کلیپ برای اینستاگرام می باشد، که برای اطلاعات بیشتر، با ما در ارتباط باشید.

مثلا اگر شما مغازه دار هستید و می خواهید محصول جدیدی را ارائه بدهید بهتر است ایده ی جذابی را برای مشتری های خود پیاده کنید . در دنیای امروز انسان ها در کسب و کارهای خرد و کلان به دنبال داشتن ایده های مناسب و بهتر برای بهبود کسب و کارخود هستند. یکی از نمونه های جذاب این ایده ها درست کردن پیتزا چلوکباب می باشد که یکی از آشپزهای ایتالیایی وقتی به ایران سفر کرده بود و چلوکباب ایرانی را خورده بود از مزه ی آن به حیرت در آمده بود و با خود فکر کرده بود چگونه می تواند این غذا را وارد فرهنگ کشور خود کند که بعد از فکر کردن پیتزا چلوکباب را درست کرد و به مشتری های خود در رستوران معرفی کرد و امروز یکی از پرطرفردارترین پیتزهای رستورانش پیتزا چلوکباب می باشد . هزاران مدل از ایده های جذاب می توان مثال زد که باعث پیشرفت اقتصادی کسب و کارها شده است . اما امروز می خواهیم راجع به ایده های تبلیغاتی صحبت کنیم . مهمترین چیز در ایده های تبلیغاتی جذاب بودن و حرف نوع داشتن برای مخاطبان است .

انسان ها در روز بیشتر عمر خود را با رسانه ها سر می کنند. از روزنامه ها گرفته تا رادیو ، تلویزیون ، اینترنت ، شبکه های مجازی ، بیلبوردهای تبلیغاتی و …. شما باید ایده ی تبلیغاتی را که می خواهید به اشتراک بگذارید، همه جوره از قوی بودن و پخته بودن آن مطمئن باشید. چون برای قدرتمند کار کردن در فضای تبلیغات نیاز به هزینه بالایی دارید و اگر این هزینه به مدلی تبدیل شود که برایتان ضد تبلیغ شد هم پولتان را به هدر داده اید هم برندتان دیگر مورد توجه قرار نمی گیرد و باعث شکستتان در بیزنس می شود .

ایده های تبلیغاتی به خیلی از عوامل مختلف بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به جدید بودن ایده و نوآوری اشاره کرد . چیزهایی که بینندگان تا حالا نه دیده اند و نه شنیده اند . ایده هایی که برای مخاطبان جذابیت زیادی داشته باشد  مثلا استفاده از شخصیت ها و کاراکترهای فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی در تبلیغات به طور مثال کریستین رونالدو، یکی از بهترین فوتبالیست های دنیا تا به حال در بیش از 20 تیزر تبلیغاتی بازی کرده است که مهمترین آن ها می توان به بازی در تبلیغ کوکاکو اشاره کرد ، علاوه بر رونالدو در تبلیغ های کوکاکولا مسی ، محمد صلاح ، زلاتان ابراهیمویچ و دیگر فوتبالیست های مطرح نیز در تبلیغات این برند بازی کرده اند .  در کشور خودمان هم فوتبالیست ها ، بازیگران و خواننده ها نیزر در تبلیغات مختلف بازی کرده اند از محمدرضا گلزار گرفته که در تبلیغ آبمیوه های سان استار بازی کرده تا نویده محمدزاده برای بازی در تیزر سن ایچ و بازیگران دیگری مانند الهام حمیدی ، رضا کیانیان ، شهاب حسینی ، پژمان جمشیدی ، شقایق دهقان ، امیرحسین ارمان و … که در خیلی از این تیزرهایی که در این سالیان ساخته شده بازی کرده اند . حالا با نشان دادن چند تیزر تبلیغاتی (تیزر تبلیغاتی چیست) در مورد ایده های جذابشان برایتان می گوییم .

 

ایده تیزر کوکاکولا

 

همانطور که دیدیم با یک شروع رئال تیزر آغاز می شود ، جوانی را می بینیم که لباس قرمزی بر تن دارد که در حال بازی کردن با گوشی موبایلش است و با سگش در حال پیاده روی هستند . رنگ قرمز لباس پسر همخونی با نوشابه ی کولایی دارد که پسر از یخچال بر می دارد . بعد از اینکه نوشابه را می خورد سفینه ای بر روی آسمان ظاهر می شود و پسر بعد از دیدن سفینه خوشحال و ذوغ زده می شود . بعد از پلان 4 جوان را می بینیم که نوشابه کولا در دست دارند و مشغول فیلم دیدن هستند . بعد از باز کردن نوشابه ها خودشان در فیلم ظاهر می شوند و شروع به خوشحالی می کنند . در پلان دیگر دو جوان عاشق و معشوق را می بینیم که به بالای محلی زیبا می روند و از خود عکس سلفی با نوشابه کوکاکولا می گیرند . در آخر هم لوگوموشن کولا را می بینیم .

در این تیزر کوکاکولا مخاطب اصلی اش نوجوانان و جوانان هستند ، کسانی که سرگرمی هایشان بازی کردن ، فیلم دیدن و رابطه های این سنین است. کوکاکولا در این تیزر خواسته این را نشان بدهد که با خوردن این نوشابه جوان اول خود را در بازی می بیند و خیلی حس و حال هیجانی برایش اتفاق می افتد ، در تیزر دوم هم به همین ترتیب چهار نوجوان دیگر با خوردن نوشابه خود را درون فیلم می بینند و از این اتفاق شوک زده و هیجان زده هستند و اما در پلان آخر دختر و پسر جوان بعد از خوردن نوشابه عشق بینشان داغ تر و گرم تر می شود . کوکاکولا با استفاده از موسیقی هیجانی و تصاویر خوش ریتم حس و حال جذابی را برای بینندگان به رقم گذاشته است و معمولا بیشتر انسان ها بعد از دیدن این تبلیغ حس خوبی بهشان دست می دهد .

 

ایده تیزر پپسی

 

تبلیغ فوق العاده جذاب پپسی کولا که در آن 4 نفر از بهترین های دنیا بازی می کنند . سه فوتبالیست و یک خواننده مطرح جهانی .

لیونل مسی ، پاول پوگبا ، سانچو و خوانند نسل جوان  ون دی ساندن ، شروع تیزر به این صورت است که وندی ساندن، هدست به گوش می گذارد و صدای موسیقی را می شنویم با صدای خودش ، پپسی را که باز می کند در پوستر روی دیوار تصویر سانچو را می بینیم که توپ را شوت می زند ، در حالی که ون دی ساندن با موسیقی خود در حال لذت بردن است، توپ سانچو به لیونل مسی می رسد  و او با یک حرکت تکنیکی توپ را به پاول پوگبا عکس دیگر پوستر دیوار پاس می دهد  و او شروع به دویدن با توپ می کند ، وندی ساندن بعد از گوش دادن موسیقی در لب تاب را می بندد و بر می گردد که لیونل مسی نوشابه اش را بر می دارد و در حالی که لبخند می زند نوشابه را می خورد .

خب پپسی در این تیزر از بهترین فوتبالیست های حال حاضر جهان و خواننده نسل جوان استفاده کرده است که میلیون ها نفر طرفردار دارند . پپسی علاقه ی این سلبریتی ها را به خود نشان داده و این یکی از مهمترین اصول در تبلیغات است که بتوانید از افراد شناخته شده در تیزرهای تبلیغاتی استفاده کنید ، البته که هزینه ساخت این تیزر بسیار بالا است و برای پپسی خیلی گران در آمده اما سودی که بعد از پخش این تیزر در سراسر دنیا پپسی به دست می آورد چندین برابر هزینه این تیزر تبلیغاتی می باشد .

 

ایده تیزر جیپ

 

تیزر تبلیغاتی شرکت جیپ را دیدید که شروعش با حیات وحش است و موزیک و افکت های صوتی با تصاویر حیوانات میکس شده است . ماشین جیپ را می بینیم که از دریا شروع به حرکت می کند ، وارد جاده بیایانی می شود و شروع به حرکت با سرعت زیاد می کند ، حیوانات غول پیکر مثل کرگردن و فیل به دنبال جیپ شروع به دویدن می کنند، تصاویر حیوانات مختلف را می بینیم که گویی به حرکت ماشین جیپ نگاه می کنند و او را تمجید و تشویق می کنند . در پایان جیپ را می بینیم که پارک می کند و میمون ها به دور او حلقه زده و او را ستایش می کنند.

یکی از جذابیت های فوق العاده این تیزر میکس صدا و تصویر به بهترین حالت ممکن می باشد گویی که انگار حیوانات واقعا برای جیپ فریاد می زنند و او را تشویق می کنند.