مراحل تولید تیزر های تبلیغاتی

بعد از عقد قرارداد با کارفرما، سه مرحله ی اصلی برای ساخت تیزر تبلیغاتی وجود دارد:

اولین مرحله، پیش تولید می باشد، که تهیه کننده تیزر به گروه نویسندگی دستور نوشتن سناریو برای ساخت کلیپ تبلیغاتی می دهد. بعد از جلسات مختلف، وقتی تیم نویسندگی به سناریو جذاب می رسد آن را به گروه تبلیغات می دهد و وقتی کارفرما از سناریو راضی است به دست تهیه کننده تیزر می رسد. تهیه کننده کارگردان و  مابقی گروه که شامل گروه فیلمبردار، صدابردار، گروه تدوین، گروه جلوه های ویژه، موسیقی، را انتخاب می کند. بعد از اینکه همه چیز در مرحله ی پیش تولید مشخص شد و کارگردان بعد از انتخاب لوکیشن ها و بازیگرا و داشتن استوری بورد به تهیه کننده اعلام می کند که گروه برای ساخت تیزر آماده هستند.

مرحله ی دوم که تولید نام دارد، شروع به فیلمبرداری از سوژه ها، لوکیشن ها و هر چیزی که در سناریو آورده شده است، می کنند. یکی از مهمترین بخش ها، مرحله ی تولید است. چون اگر نمایی از قلم جا بیفتد، صحنه ای خراب شود، پلانی را بازیگر بد بازی کند و اتفاق هایی از این قبیل بیوفتد، در مرحله ی بعد نمی توان کاری انجام داد.

در مقاله ای به طور کامل توضیح داده ایم، مزایا و معایت تبلیغات در تلویزیون چیست. پیشنهاد می کنم از آن استفاده کنید.

حال وقتی همه چیز به درستی پیش رفت وارد مرحله ی آخر یعنی پس تولید می شویم که در این مرحله فیلم های خامی که در مرحله ی تولید فیلمبرداری شده است و در اصطلاح به آن راش گفته می شود، به دست تدوینگر می رسد. تدوینگر با توجه به متن سناریو، برگه های منشی صحنه، استوری بورد  و راش ها، شروع به تدوین اولیه می کند. بعد از اینکه تدوین تمام شد، نسخه را به کارگردان کار نشان می دهد و او نیز نظراتش را به کار اضافه می کند. بعد از اینکه تدوین کامل شد، تیزر به دست بچه های جلوه های ویژه می رسد و آن ها اضافه کردن جلوه های ویژه کامپیوتری، افکت های تصویری، اصلاح رنگ و نور را انجام می دهند.

بعد تیزر به دست گروه صداگذاری می رسد که آن ها صداها را تدوین می کنند و موسیقی را اضافه می کنند. حال می تواند این موسیقی توسط آهنگساز ساخته شود یا اینکه از موسیقی های از قبل ساخته شده استفاده شود که این به نظر کارگردان بستگی دارد. وقتی همه ی این مراحل تمام شد نسخه ی نهایی به دست کارفرما می رسد.

با انواع تیزر های تبلیغاتی آشنا شوید.